Mniejsze raty kredytu

Mniejsze raty kredytu

Kredyt może pomóc spełnić niejedno marzenie. Jednak niejednego kredytobiorcę jest też w stanie doprowadzić do ruiny – finansowej i psychicznej. Jeśli z jakiegoś powodu zaliczymy finansowe „potknięcie” i nagle okaże się, że nie jesteśmy w stanie spłacać wysokich rat, stoimy przed dużym problemem.

Jednak kłopot ten na szczęście da się nieco zmniejszyć.

Pierwszą opcją zmniejszenia raty kredytu jest, po prostu, skierowanie odpowiedniej prośby do banku. Wprawdzie nie możemy tu liczyć na żadne radykalne obniżki, a nawet sama zgoda na zmniejszenie oprocentowania nie jest pewna. Jednak bank może tez zaproponować inne praktyczne rozwiązania, np. rozłożenie spłaty na większą ilość mniejszych rat lub zawieszenie spłaty na jakiś czas.

Inna możliwość to „podziękowanie” bankowi za współpracę i szukanie porozumienia u konkurencji. Kredyt można bowiem przenieść do innego banku, który zaoferuje nam atrakcyjniejsze warunki spłaty. Operacja taka wygląda w ten sposób, że nowy bank spłaca nasz kredyt w starym banku i w ten sposób przejmuje prawo do naszego zadłużenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *